Detail

Dětský pokoj - 4 tipy, jak správě vybrat interiér

Jak vybavit dětský pokoj tak, aby splnil vizuální nároky a zároveň se jste maximálně využili jeho prostor? Připravili jsme si pro vás 4 rady, kterých se musíte držet.

 

Otázka správného interiéru v dětském pokoji je často komplikovaná zodpovědět. Je důležité, aby jste spojili nejen vizuální stránku projektu, ale také tu praktickou. Jak to ale udělat tak, aby jsme splnili obě stránky a zároveň přizpůsobili pokoj rychlému růstu vašich ratolestí a změně potřebám? Připravili jsme si pro vás 4 tipy, které Vám zaručeně pomohou uskutečnit návrh interiéru dětského pokoje!

Méně je více

Pokud se budeme bavit o dětském pokoji, tak zlatým pravidlem, které můžete udělat je pravidlo “Méně je více”. Nepořizujte příliš mnoho nábytku, získáte tím více prostoru, kde si bude moci Vaše dítě hrát - a to by měl být hlavní účel dětského pokoje. Navíc nepořizujte ani příliš mnoho dekorací - hračky vašich ratolestí prostor zaplní až až!

Vytvořte kouzelné prostředí

Děti vidí svět jinak než dospělý. Neustále objevuje nové věci a jeho každodenní život je protkaný hojnou dávkou představivosti a dobrodružství. Tak podle toho přizpůsobte i pokojíček. Má váš syn rád auta? Pořiďte mu postel ve stejném tvaru! Dcera naopak miluje krásný přírodní úkaz - duhu? Namalujte ji nad dveře! Navíc můžete polepit strop ve tmě svítícími hvězdami, aby připomínaly noční oblohu. Jak máte vzpomínky na váš pokojíček vy?

Volte efektivní úložný prostor

Nemusíte být bytový architekt, abyste věděli, že s dětmi přichází spousta věcí. Od hraček přes knížky a hry až po věčně se měnící kupu oblečení. Je tedy zapotřebí, aby v dětském pokoji byl dostatek úložného prostoru. To ale neznamená více nábytku - mluvíme spíše o efektivitě! Využijte prostor co nejlépe, důležitý je stále prostor pro vaše dítě. Využijte prostor pod postelí a dejte tam úložné bedny, dejte knižní kolejnice a háčky na zdi. Kupujte nábytek s vestavěným úložným prostorem. Všemi těmito maličkostmi můžete zabránit nepořádku v pokojíčku.

Pohrajte si s barvami

Děti milují zářivé barvy ale vybrat ty správné může být zrádné. Samozřejmě, Vaše holčička teď může zbožňovat všechno co září všemi růžovými odstíny. To však ale neznamená, že ty stejné barvy se jí budou líbit i za pár let a vyzdobit celý pokoj v té nejrůžovější růžové jen aby jste za dva nebo tři roky jej museli dělat celý nanovo je drahá sranda. 

Hledáte dlouhodobější řešení?

Udělejte kompromis! Zasaďte do neutrálního prostředí všechny duhové barvy. Poté bude pro Vás mnohem jednodušší přeorientovat pokoj na jakoukoli jinou barvu, kterou Vaše ratolest bude zrovna milovat. Je to chytré řešení, které ve správném provedení bude vypadat výjimečně. 

Tak to je pro dnešek vše. Pokud byste měli jasnou představu o tom jak chcete aby Váš dětský pokojíček měl vypadat ale nemůžete najít ten správný nábytek stačí nás kontaktovat. Vyrábíme nábytek na zakázku přesně podle Vašich představ, stejně jako návrhy interiérů.