Detail

Venkovní kuchyně na terase: co potřebujete vědět?

Když se rozmýšlíte o designu Vaši venkovní kuchyně, obnáší to spoustu věcí, které musíte zohlednit. Jedna zásadní otázka je, kam Vaši kuchyni umístíte. Spoustu lidí si zvolí místo, kde bude zároveň dostupná a zároveň nebude příliš překážet Vašim zahradním aktivitám.

Když se rozmýšlíte o designu Vaši venkovní kuchyně, obnáší to spoustu věcí, které musíte zohlednit. Jedna zásadní otázka je, kam Vaši kuchyni umístíte. Spoustu lidí si zvolí místo, kde bude zároveň dostupná a zároveň nebude příliš překážet Vašim zahradním aktivitám.

Terasy, obvyklá součást venkovního obytného prostoru, jsou běžným místem pro stolování např. při “grilování” ale i pro obyčejné rodinné sešlosti, a venkovní kuchyně se v posledních letech stávají trendy přídavkem do těchto prostorů.

Váš problém může být správně nadesignovat venkovní kuchyni do rozpoložení terasy, jelikož vyžaduje opatrné plánování kvůli možnému omezenému prostoru a nutnosti zohlednit nespočet proměnných, které v mžiku mohou proměnit Vaši investici v neštěstí. 

Pokud toto zvažujete, můžeme Vám nabídnout skvělé řešení, protože nabízíme realizace samotných venkovních kuchyní, nicméně i kompletní řešení Vašich venkovních prostorů (tj. kuchyně včetně pergol, terasových podlah a veškerých potřebných instalací).

Může být navržena tak, aby byl kuchař blízko hostů, ponechávající ho v situaci, ve které je stále v centru dění a tak nepřichází o žádné zdroje zábavy a aktivit. Díky krátké vzdálenosti od Vašeho baráku je méně náročné kuchyňku přilepšit o další pomocné spotřebiče při vaření. Zároveň, existující zdi baráku můžou kuchyňce poskytnou skvělé základní rozvržení a ochranu proti živlům - a zcela zadarmo.

 

Podívejte se, co musíte zohlednit prvně při plánování venkovní kuchyně

 - Umístění venkovní kuchyně - jak již bylo zmíněno, při rozmýšlení o umístění venkovní kuchyně je třeba zohlednit spoustu věcí. Určitě chcete mít kuchyni v závětří, např. kvůli kouři, který může vycházet z grilu, chcete ji mít chráněnou proti faktorům venkovních “živlů” jako je déšť, sníh a UV záření. Proto právě umístění přímo na Vaši terase je jedna z nejlepších možností, která kuchyni ukryje před většinou z těchto neduhů.

- Nosnost Vaší terasy - pokud již terasu vlastníte, bude stěžejní se stavitelem nebo inženýrem zjistit, jakou nosnost Vaše terasa má. Chcete se vyhnout postupnému borcení kvůli již časem znehodnocenému použitému materiálu. Rozhodování o tom, jaký nábytek bude Vaše venkovní kuchyně použit, zda přidáte venkovní bar, pec na pizzua další vymoženosti by rovněž mělo být prodiskutováno. To samé platí i při stavbě zcela nové terasy.

- Další potřebné věci - Jakmile jste si stanovili všechny spotřebiče a vybavení, je třeba zohlednit umístění věcí z tohoto seznamu

  • Plynová bomba pro gril a hořáky
  • Přístup k instalatérským pracím ke dřezu
  • Elektrická síť pro malou lednici, chladič na víno a jiné nápoje, osvětlení, televizi nebo audio systém

Skříně pro venkovní kuchyni jsou vyráběny v mnoha rozličných materiálech,můžou to být různé druhy dřeva (v našich končinách se nejčastěji používá smrk nebo borovice, avšak lepší ale zároveň dražší variantou jsou exotické dřevo),plasty, kámen či případně i kov. Každý materiál má vlastní výhody i nevýhody, přičemž nerezová ocel je uváděna jako jedna z nejodolnějších variant.

Realizace interiéru i venkovního obytného prostoru dokáže být dvousečná zbraň, pokud není plánována schopným bytovým architektem, může se proměnit ve strašáka, který vás bude stát zbytečné peníze a čas. Nabízíme návrh a realizaci celého interiéru, ale také vyrábíme jakýkoliv nábytek na zakázku.

Co se týče venkovních kuchyní, při výrobě klademe velký důraz na její životnost ve vztahu s venkovními prostory, ve kterých je umístěna. Pracovní desky proto dodáváme z keramiky, kamene či kompaktu, protože výborně odolávají nepříznivému počasí. 

 V případě jakéhokoliv dotazu se nás nebojte kontaktovat. Uděláme vše tak, aby bylo vše splněno podle vašich přání!