Detail

Tři chyby, které uděláte bez bytového architekta

Níže naleznete tři základní chyby, kterých se dopouští valná většina lidí, kteří zařizují interiér sami.

Domov je místo, kde trávíme spoustu času. Tudíž ho chceme mít spojený s příjemnými pocity a prožitky. Někdy je třeba změnit vše hezky od základů, někdy postačí i změna drobností. Ne každý má talent, chuť a čas na zařizování nebo předělávání. V takovém případě se vyplatí oslovit kvalitního bytového architekta. Ten vystihne potřeby a styl klienta. Uspořádá prostor hezky a účelně. Výsledný dojem a útulné bydlení ovlivňuje spánek, celodenní náladu ale také dojem lidí, kteří vás navštíví. Bytoví architekti vám udělají interiéry přímo na míru, bytový designéři vám sladí domov podle vašeho gusta. Níže naleznete tři základní chyby, kterých se dopouští valná většina lidí, kteří zařizují interiér sami.

  1. Realizace bez plánu

Zahájení návrhového projektu bez předchozího vytvoření plánu je jako jízda do neznáma. K cíli můžete dojet, ale uděláte spoustu chyb a špatných rozhodnutí. Ne všechny projekty potřebují výkresy a měřítka, ale vždy byste si měli vytvořit plán, kterým se budete řídit. Je zapotřebí vytvořit si pevný rozpočet. Po konzistentním stylu návrhu se vám nestane, že pořídíte nábytek, který ve vašem pokoji bude jako pěst na oko. Udělejte si tedy seznam věcí, které budete potřebovat k vybavení vašeho interiéru. To vám pomůže vyhnout se impulzivním nákupům, které neodpovídají vaší estetice. Pokud si myslíte, že nemáte dostatek času nebo kreativity, je vhodné zvážit služby interiérového designéra. Zkušený profesionál ví, v jakém pořadí je třeba postupovat. Dokáže předvídat všechny překážky, které mohou nastat. Mnoha zpožděním se lze vyhnout tím, že se vše bude řídit právě podrobnými plány a výběry již před zahájením projektu. 

  1. Osvětlení

Jednou z nejčastějších chyb, je nevyužití přirozeného světla. Je to pravidlo interiérového designu číslo 1. Vždy když můžete, tak byste měli využít přirozené světlo. To znamená, přemístění objemného nábytku tak, aby nebránil slunečním paprskům do místnosti. Kromě úspor energie spojené s přirozeným světlem, existuje řada dalších výhod pro začlenění slunečních paprsků. Od zlepšení spánku a produktivity až po lepší náladu.

Příliš mnoho, nebo naopak málo světla může být zřejmá chyba. Ale byli byste překvapeni jak často je ignorována. Při rozsvícení vašeho interiéru berte na zřetel, kolik místa se snažíte vyplnit. Častou chybou je též, myslet si že postačí pouze stropní osvětlení. Je třeba využít i lampy na stojanech, nebo stolní lampičky. 

  1. Nesprávná velikost nábytku

Měřítko a proporce jsou nejtěžší součástí každého projektu. Mnoho lidí věří, že pokud máte velký domov, měli byste jej naplnit velkým nábytkem. Stejně tak, pokud máte malý domov, vybavit jej máte malým, nebo nízkým nábytkem. Je ale naprosto v pořádku použít velký kus v malém prostoru. Musíte to vyvážit malými nebo vizuálně lehkými předměty, abyste se vyhnuli pocitu z místnosti, která vypadá přeplněná. Ideální prostor má směs různých velikostí, tvarů a výšek. Představte si svůj domov jako panoráma města. Vytvořte zajímavé "panorama" tím, že ho naplníte velkými a malými kousky. Při výběru nábytku různých velikostí byste měli také vzít v úvahu poměr. Vysoká židle vedle nízkého konferenčního stolku bude vypadat trapně a nepřiměřeně. Vždy změřte jak prostor kde bude nábytek, tak kusy v jeho blízkosti ke zjištění správné velikosti. Nezapomeňte i na to, že místnost bez dekorací není domov. Dekorace jsou stejně důležité jako velké kusy nábytku.

Předejít těmto a dalším chybám můžete tak, že nás kontaktujte zde. Ušetříte si tím čas, nervovou soustavu a dlouhodobě i peníze.