Detail

Seznamte se, udržitelnost v interiérovém designu

Všude se hovoří o udržitelnosti, ale co to přesně znamená, a jak se to týká i interiérového designu?

Seznamte se, udržitelnost v interiérovém designu

V dnešní době slyšíme snad ze všech stran o životním prostředí, globálním oteplování, o našem zdraví, a jak tyto věci souvisí s produkty, které používáme každý den. Všude se hovoří o udržitelnosti, ale co to přesně znamená, a jak se to týká i interiérového designu?

Udržitelný rozvoj můžeme chápat například jako takový proces, kdy budeme uspokojovat své potřeby, ale takovým způsobem, aby něco zbylo z planety i budoucím generacím. Abychom nezničili ještě víc životní prostředí, ale i sociální a ekonomickou stránku lidstva. I když budeme postupovat malými krůčky, tak důležité je, že budeme postupovat vpřed. Nejprve se ale musí změnit nákupní chování člověka. Co to znamená? Když budou lidé nakupovat například s myšlenkou jako koupím si to prozatím a třeba za rok si koupím nové, protože se mi ten stůl zas tak moc nelíbí, tak se moc dopředu posouvat opravdu nebudeme. Nebo například v potravinářském průmyslu, když se budou používat materiály, kterým bude trvat stovky nebo dokonce tisíce let se rozložit, tak naši potomci budou žít v jedné obrovské skládce plné jedovatých a toxických látek. A to přece nechceme ne?

A jak to vše souvisí s designem interiéru? Jednoduše! Protože stavění našich domovů a architektura a interiér jako takový způsobuje ročně obrovské množství znečištění. A jak to můžeme změnit? Například že si najmeme bytového architekta a necháme si udělat návrh interiéru. Takový interiérový architekt nám může opravdu pomoci. Díky němu to nedopadne tak, že si hned příští rok celý byt či dům budeme předělávat. Zkrátka získáte nadčasový design, který Vám již zůstane!

A jak takový návrh interiéru funguje? Prvním a nepostradatelným krokem, je osobní setkání, kde se vás bude designér hodně vyptávat a vy mu řeknete Vaše přání, potřeby, nároky, vaše nápady a co se vám líbí. Od stylů po materiály a barvy a spoustu dalších detailů. Z této schůzky vznikne grafický návrh vašeho interiéru a pokud budete spokojeni, tak se zpracuje fotorealistická 3D vizualizace, abyste si Váš nový domov dokázali živě představit. Vyberou se materiály a už konkrétní vybavení od konkrétních značek nebo ještě lépe se navrhne nábytek na zakázku. Zakázková výroba nábytku je jedno s nejlepších možností, které v interiérovém designu můžete učinit. Nejenom že bude sedět perfektně do Vašeho prostoru, protože je vyroben na míru, ale také budete vědět odkud pochází materiál z kterého bude nábytek zhotoven, ale také budete vědět v jakém prostředí ho budou dělat a jaké tam jsou pracovní podmínky pro zaměstnance. Budete si jistí, že to nebude tuctový nábytek, který se vyrábí v tisících a má ho doma skoro každý. Budete si jistí kvalitou a tím, že Vám vydrží opravdu hodně hodně dlouho. Výdrž našeho zakázkového nábytku je odhadováno až na 20 let!  Poté už jen podepíšete smlouvu a můžete se těšit na svůj nový domov.

Tím, že bude interiér na míru můžete hodně ovlivnit. Můžete ovlivnit, jak moc použité materiály budou udržitelné a s tím i vše okolo. A bonusem je, že si s tím vy osobně nemusíte vůbec lámat hlavu a vše za Vás vyřídí, zorganizují a udělají bytový architekti, kteří se tím živí, takže se v tom vyznají mnohem lépe a vědí na jakých místech hledat.

Takže pokud uvažujete o návrhu interiéru, tak do toho určitě jděte, protože Vám to ušetří spoustu starostí a nervů. navíc budete mít jistotu, že Váš interiér bude nadčasový, moderní, bude se Vám líbit a hlavně - bude kvalitní!

Neváhejte nás kontaktovat skrze náš poptávkový formulář a zeptat se na více informací!