Detail

Kuchyně - interiérové trendy v roce 2020

Plánujete rekonstrukci nebo stavbu nové kuchyně a chcete jít se současnými trendy? Ukážeme si několik tipů, jak...

Kuchyně – interiérové trendy v roce 2020

Plánujete rekonstrukci nebo stavbu nové kuchyně a chcete jít se současnými trendy? Tak to je tento článek přímo pro Vás! Ukážeme si několik tipů, jak zrekonstruovat nebo postavit novou kuchyň, aby odpovídala těm nejnovějším trendům a požadavkům.

Dvojité kuchyňské ostrůvky
Stále více bytových architektů v posledních letech umisťuje ke klasické kuchyňské lince ještě tzv. ostrůvek. A ne pouze jeden, ale rovnou dva! Pro takové uspořádání je potřeba více prostoru, avšak když si jednou zvyknete oba ostrůvky využívat, vaření bez nich si již nedovedete představit. 

Skříňky bez madel a úchytů
„Vše vypadá mnohem čistěji a uhlazeněji.“ Asi takto bychom mohli popsat kuchyň, ve které nenajdete jediné madlo. Na skříňku nebo zásuvku stačí pouze zatlačit a ta se již sama otevře. Bezúchytové otevírání nejen skvěle vypadá, ale nabízí i několik praktických výhod. Například při mytí celé kuchyně oceníte především to, že hadrem přejíždíte po rovince a skříně tak umyjete rychleji a pečlivěji. Navíc Vám madla nebudou v menších prostorech nijak překážet. 

Jaké materiály používáme nejčastěji?
Moderní interiéroví architekti stále více prosazují mramor nebo keramiku v elegantním tenkém provedení, kterou často kombinují s oblíbeným masivním dřevem a dalšími přírodními materiály. Decentní černou keramiku skvěle doplňuje použité sklo a tmavé kovové doplňky. Materiály a zpracování musíme zvolit tak, aby vydržely i tu největší zátěž, které může být naše kuchyň v průběhu používání vystavena.

Ergonomie a elegance
Jelikož v kuchyni můžeme trávit i několik hodin denně, tak by se už při navrhování mělo myslet na každý detail a praktičnost nové kuchyně. Proto považujeme za nejlepší možnost nechat si vyrobit interiér na míru přímo pro Váš byt či dům. Jednotlivé kuchyňské spotřebiče a doplňky rozmisťujeme tak, aby pro nás bylo jejich používání co možná nejsnadnější a nejpraktičtější. Ač se to nemusí zdát, při každodenním používání nám jejich rozmístění může ušetřit spoustu drahocenného času. Kuchyňský dřez pak může být doslova integrován v pracovní desce, což nám zajistí dokonalé splynutí s kuchyňskou linkou.

Chytré spotřebiče
Mezi nejpoužívanější chytré spotřebiče řadíme chytré lednice nebo myčky, které můžeme snadno ovládat z mobilní aplikace. U lednice si tak můžete snadno měnit požadovanou teplotu a u těch nejmodernějších můžete také zjistit obsah Vaší lednice bez toho, abyste ji vůbec museli otevírat. Ušetříte tak teplotní ztráty, které vznikají jejím otevíráním i při pouhém nahlédnutí. Chytrou myčku můžete na dálku vypnout nebo zapnout, ale také zkontrolovat, zda stále běží nebo už domyla. Podobně funguje například chytrá trouba nebo sporák.

Pokud se Vám současné trendy interiérů kuchyní líbí a chystáte se je využít i ve své nové či zrekonstruované kuchyni, tak se nám neváhejte ozvat. Nabízíme návrh a realizaci celého interiéru, ale také vyrábíme jakýkoliv nábytek na zakázku. Díky tomu bude nová kuchyň navržena přímo pro Vaše prostory a Vy tak budete moci vařit efektivněji a hlavně s radostí!